mohammad sima
زعفران برای تقویت قلب

زعفران برای تقویت قلب

بر اساس تحقیقات و بررسی هایی که متخصصان این حوزه انجام داده اند، توصیه می شود که بیماران قلبی در رژیم های غذایی خود حتما از زعفران استفاده کنند چراکه زعفران برای هدایت شدن داروها و مواد مغذی به سمت قلب و تقویت آن می تواند باعث بهبودی علائم بیماری در بیماران قلبی بشود.

 

زعفران و قلب

قلب یکی از اعضای اصلی دستگاه گردش خون در بدن می‌باشد. این دستگاه وظیفه چرخش خون در بدن و خون رسانی به اعضای مختلف بدن را به عهده دارد. گردش خون در بدن به منظور انجام امور حیاتی مانند دفع دی اکسید کربن و مواد زاید، رساندن مواد مغذی و مصرف اکسیژن انجام می‌گردد.

خون، رگ های خونی و قلب، دستگاه گردش خون را تشکیل میدهند. قلب در رأس این دستگاه قرار دارد که خون را به اندام های بدن پمپاژ می‌کند و اکسیژن مورد نیاز را به بافت های بدن میرساند؛ خون هنگام بازگشت به سمت قلب مواد زائد را از قسمت های مختلف بدن جمع آوری نموده و وارد این عضو حیاتی میکند تا تصفیه شود.

قلب برای کار کردن منظم و بدون نقص نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. استفاده از برخی خوراکی‌های مفید میتواند به سلامت قلب کمک کند.

از بین مواد غذایی مختلف که برای سلامت قلب استفاده میشود، زعفران نقش ویژه ای دارد. پزشکان نیز به بیماران قلبی توصیه میکنند، زعفران را در رژیم‌های غذایی خود بگنجانند.

 

تاثیر زعفران برای تقویت قلب

 • تأمین سلامت قلب

زعفران گیاهی نشاط آور و شادی بخش است. متخصصان معتقدند شادی و نشاط به سلامت قلب کمک زیادی می‌ کند زیرا عصبانیت و ناراحتی باعث ضعیف شدن قلب میگردد و زعفران با رفع استرس و ایجاد آرامش میتواند باعث سالم ماندن قلب انسان گردد.

 • کاهش سکته قلبی با زعفران

  سافرانال موجود در زعفران ( عطر زعفران) که توسط آن ایجاد میشود، از طرفی موجب کاهش خطر سکته قلبی و از طرف دیگر باعث جلوگیری از سکته قلبی می‌شود.

 • کمک به درمان بیماری قلبی 

  با تجمع کلسترول و چربی در دیواره عروق و رگ‌های بدن، بیماری گرفتگی شرایین به وجود می آید که موجب سخت شدن رگ‌ها و از بین رفتن حالت ارتجاعی در آن میگردد. بالابودن کلسترول و فشار خون، عوامل ژنتیکی و مصرف قلیان و سیگار مهم‌ترین عوامل ایجاد تصلب شرایین (آترواسکلروز )هستند.
  این بیماری پیش زمینه ای برای بروز سکته قلبی و مغزی است. مطالعات نشان می دهد کروسین موجود در زعفران می‌تواند وقوع بیماری‌های قلبی مانند آترواسکلروز را به طرز چشمگیری کاهش دهد.

 

خواص زعفران برای قلب

 •  تقویت کننده سیستم گردش خون بدن
 •  ضد فشار خون
 •  پایین آورنده چربی بدن
 •  ضد سکته های قلبی
 •  ضد تصلب شرائین

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تگ ها: , , , , , , , , , , ,

زعفران برای تقویت قلب

فهرست مطالب

شاید شما هم بپسندید.

تومان 440,000
تومان 290,000
تومان 350,000

دیدگاهتان را بنویسید

محصول مورد نظرتان را جستجو کنید.