mohammad sima
سوهان گل نازک را بهتر بشناسیم

سوهان گل نازک را بهتر بشناسیم

یکی از شناخته شده ترین و قدیمی ترین نوع سوهان، سوهان گل نازک می باشد که به روش های سنتی و قالب های غنچه گیری پخت می شود.

در این مقاله قصد داریم سوهان گل نازک را بهتر بشناسیم و طرز تهیه این محصول را به شما عزیزان معرفی کنیم.

 

سوهان گل نازک

از انواع شناخته‌شده‌ترین و با قدمت‌ترین‌های این شیرینی به حساب می‌آید. در تهیه این نوع علاوه بر آرد گندم، شکر، روغن و سایر مواد ثابت سوهان‌ها، از مالت گندم، گلاب و روغن حیوانی استفاده می‌شود. برای پخت این نوع قدیمی سوهان، همچنان از یک روش سنتی تبعیت می‌شود با قالب‌های غنچه‌گیر و بصورت دستی پخت می‌گردد.

 

مواد اولیه سوهان گل نازک

  • جوانه گندم
  • آرد
  • شکر
  • روغن کره
  • زعفران
  • زرده تخم مرغ
  • هل
  • آب

 

طرز تهیه سوهان گل نازک

برای تهیه سوهان گل نازک تنها از یک روش سنتی استفاده می‌شود. در این روش آرد گندم تازه را داخل پاتیل‌های بسیار بزرگی می‌ریزند سپس شکر و روغن را به آرد اضافه کرده و به خوبی مخلوط می‌کنند. جوانه گندم و زعفران که از مقوی ترین مواد تشکیل دهنده سوهان گل نازک هستند را هم به مواد اضافه می‌کنند.

این مواد داخل پاتیل به خوبی با هم مخلوط شده به حدی که مواد کاملا قوام می‌آید. پس از این مرحله مواد آماده شده از داخل پاتیل بزرگ به پاتیل کوچک تر منتقل می‌کنند تا مرحله بعد که پخت سوهان است را پشت سر بگذراند.

در این قسمت وسیله‌ای به نام هستون عمل هم زدن مواد را انجام می‌دهد. حرارت وارد شده  و پخت سوهان از مهم ترین مراحل برای سوهان گل نازک به شمار می‌رود. در تهیه سوهان هایی مانند باقلوایی و سوهان قالبی یا همان لوزی و همچنین سوهان گل نازک از مواد داخل پاتیل کوچک غنچه‌های سوهان گرفته می‌شود.

مشته چیست؟

در این مرحله پودر هل به مواد اضافه می‌شود خمیر سوهان با وسیله‌ای با نام غنچه گیر به قطعاتی کوچک تر تقسیم شده و به سینی‌های مخصوص انتقال داده می‌شود. غنچه‌های سوهان قبل از این که کاملا خنک شوند و انعطاف خود را از دست بدهند به کمک یک وسیله با نام ” مشته ” تحت فشار قرار گرفته یا بهتر است بگوییم که کوبیده می‌شوند.

این مرحله بسته به نوع و شکل که سوهان گل نازک دارد پهن شده و شکل می‌گیرد. در نهایت مغز پسته و خلال بادام بر روی غنچه‌های شکل گرفته ریخته شده و باز تحت فشار مشته شکل زیبایی به خود می‌گیرند.

برخی از مشته‌های به کار گرفته شده برای سوهان گل نازک اشکالی دارد که می‌توانند بر روی سوهان حک کنند. و شکل زیبایی به این دسر بدهند.  در نهایت تمام سینی‌های حاوی سوهان در محلی تقریبا خنک قرار گرفته تا سوهان شکل خود را حفظ کند و برای مرحله بسته بندی آماده شود.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تگ ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

سوهان گل نازک

فهرست مطالب

شاید شما هم بپسندید.

تومان 290,000
تومان 300,000
تومان 190,000

دیدگاهتان را بنویسید

محصول مورد نظرتان را جستجو کنید.