mohammad sima
فواید جوانه گندم برای سلامت بدن

فواید جوانه گندم برای سلامت بدن

فواید جوانه گندم برای سلامت بدن

فواید مصرف جوانه گندم موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و به عنوان یک عامل در پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی و نیز سرطان محسوب می‌شود.

 

جوانه گندم چیست؟

گیاه جوانه گندم بخشی از هسته است که در بازسازی و رویش مجدد دانه گندم به طور طبیعی نقش دارد و حاوی مواد مغذی مورد نیاز گیاه برای رشد و تکثیر یک گیاه سالم و جدید است.

جوانه گندم منبع سرشاری از انرژی، فیبر و کربوهیدرات‌های پیچیده است که هر کدام از آنها به مزایای فراوانی برای بدن دارند و مصرف روزانه آنها مهم است ویتامین‌هایی مانند فولات، ویتامین E و ویتامین B پتاسین و پتامین و B6 با مقادیر زیادی پتاسیم، آهن و همچنین روی، کلسیم، پتاسیم، فسفر و سلیسیوم است.

 

خواص جوانه گندم

 • تقویت سیستم ایمنی بدن
  آنتی اکسیدان‌ها در بدن مامور دنبال کردن و همچنین تخریب رادیکال‌های آزاد و نیز سایر میکرو ارگانیسم‌های بیماری‌زا در بدن هستند که به صورت جدی باعث کاهش و یا کم شدن احتمال بیماری می‌شوند. جوانه گندم به صورت طبیعی دارای مقادیر زیادی از این هیدرولیزات‌هاست که باعث تحریک آنتیاکسیدان‌ها در سیستم ایمینی بدن می‌شوند.

 

 • تنظیم سیستم عصبی
  روغن جوانه گندم نیز برای بهبود حالت مفید است چون حاوی خوبی اسیدهای چرب امگا 3 است که به تنظیم سیستم عصبی کمک می کند. شما را پر انرژی می کند و همچنین استرس را تا حد زیادی کاهش می دهد چون حاوی ویتامین ب است.

 

 • جلوگیری از دیابت
  مقدار بالای اسید فولیک در جوانه گندم اثرات ثانوی‌های برای افراد مبتلا به دیابت دارد، اسید فولیک با ترکیباتی به نام”هموسیستئین”در بدن مرتبط است که این ترکیبات در کاهش ابتلا به بیماری‌های عروق دیابت و بیماری‌های قلبی نقش بسزایی دارد.
  اسید فولیک در بسیاری از غلات کامل وجود دارد بنابراین اگر به رژیم افراد مبتلا به دیابت جوانه گندم اضافه شود.
  سطح هموسیستئین در بدن آنها کاهش یافته و بدین ترتیب احتمال وقوع شرایط خطرناک ناشی از بیماری‌های ثانویه در این افراد کاهش می‌یابد.

 

 • خواص ضد پیری
  مواد مغذی و ویتامین‌های موجود در جوانه گندم اثرات قابل توجهی بر سلامت پوست و نیز کاهش ریزش مو دارد و مصرف آن در رژیم غذایی یک راه طبیعی و ساده برای بهره‌مندی از خواص ضد پیری آن است.
  ویتامین E موجود در جوانه گندم تاثیر بسزایی بر سلامت پوست و مو دارد و استفاده منظم و روزانه از آن می‌تواند نیاز بدن به این ویتامین را تامین کند.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تگ ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فواید جوانه گندم

فهرست مطالب

شاید شما هم بپسندید.

دیدگاهتان را بنویسید

محصول مورد نظرتان را جستجو کنید.