mohammad sima
فواید زعفران برای بدن

فواید زعفران برای بدن

فواید زعفران برای بدن

ادویه طلایی یا همون زعفران از سه هزار سال پیش برای مصارف دارویی استفاده می شده، علت اینکه عنوان ادویه طلایی رو به زعفران دادند نیز فواید بیشمار زعفران برای بدن است که در این مقاله در مورد آنها صحبت می کنیم.

 

معرفی گیاه زعفران

زعفران از کلاله‌های گل زعفران برداشت می‌شود. کلاله‌های گل زعفران رنگشان قرمز است و زمانی که این کلاله‌ها برداشته و خشک می‌شوند رنگ زردرنگی پیدا می‌کنند که از آن‌ها برای طعم دادن و رنگ دادن به غذا و کالاهای دیگر استفاده می‌کنند.

 

فواید زعفران

  • درمان افسردگی و ایجاد نشاط

همان‌طور که می‌دانید سروتونین یکی از مهم‌ترین انتقال‌دهنده‌‌های عصبی موجود در بدن ماست که نقش مهمی در کنترل و بهبود افسردگی دارد. بسیاری از داروهای افسردگی شیمیایی (فلوکستین)  موجود در بازار نیز با همین مکانیسم کنترل سروتونین طراحی و تولید شده‌اند. تقاوت مهم زعفران با این داروها در عوارض جانبی آن‌هاست.

زعفران علی رغم این که عوارض شناخته‌ شده‌ای برای افراد دارای افسردگی ندارد می‌تواند عوارض ناشی شده از دیگر داروهای شیمیایی موجود در بازار را نیز جبران کند.

 

  • تقویت سلامت قلب

یکی از مهم ترین مسائل و مشکلاتی که امروزه سلامت قلبی و عروقی ما را به خطر می‌اندازد افزایش تولید رادیکال‌های آزاد در بدن ماست. این رادیکال‌های آزاد به واسطه سبک نامناسب زندگی ما به مقادیر زیادی تولید می‌شوند و منجر به اکسیدشدن چربی‌ها در عروق کرونر قلبی می‌شوند.

 

  • بهبود تنگی نفس

بر اساس مطالعات انجام شده درباره خاصیت زعفران، مشخص شده است که این ادویه از کمترین میزان مواد آلرژن برخوردار بوده و تقویت کننده سیستم تنفسی بدن است و در روند بهبودی آسم نیز تاثیر مثبتی دارد.

 

  • جلوگیری از کم خونی

تو جدول بالا دیدیم که در ترکیبات زعفران، آهن وجود دارد. اگر کم خونی وابسته به کمبود آهن دارید یا احساس ضعف بدنی، سردردهای شدید یا خستگی دارید، شاید باید آهن بدنتان را بالا ببرید. میتوانید از کاربرد زعفران برای پیشگیری کاملا طبیعی از کم خونی استفاده کنید.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تگ ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فواید زعفران برای بدن

فهرست مطالب

شاید شما هم بپسندید.

دیدگاهتان را بنویسید

محصول مورد نظرتان را جستجو کنید.