mohammad sima
فواید پسته برای دیابتی ها

فواید پسته برای دیابتی ها

خوردن پسته تا حد زیادی فواید بسیاری برای دیابتی ها دارد و  مقدار قند جذب شده در بدن را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود تا چند ساعت بعد از خوردن آن بدن شما قند کمتری را جذب کند. به همین دلیل مقدار قند خون کاهش پیدا می‌کند و دیابت کنترل می‌شود.

 

رابطه پسته و دیابت

در بیماران دیابتی، قند با پروتئین پیوندی تشکیل می‌دهد و بدن نمی‌تواند از آن قند استفاده کند. به این فرآیند گلیکاسیون می‌گویند. آنتی اکسیدان‌های موجود در پسته باعث کاهش میزان گلیکاسیون در افراد دیابتی می‌شود.

به همین دلیل است که پسته برای بیماران دیابتی مفید است. پسته و دیابت رابطه مستقیمی با هم دارد. خوردن پسته میزان ابتلا به دیابت بارداری را نیز کاهش می دهد.

 

فواید پسته برای دیابت

شاخص گلیسمی تعیین کننده تاثیر غذای مصرفی بر سطح قند خون می باشد. توصیه می شود که بیماران دیابتی از مواد غذایی با شاخص گلیسمی پایین استفاده کنند.

پسته یکی از این مواد است و می تواند اثرات مفیدی برای بیماران دیابتی داشته باشد. پسته شاخص گلیسمی پایینی دارد و در نتیجه مصرف آن منجر به افزایش شدید قند خون نخواهد شد.

یکی از مهم ترین خواص پسته برای دیابت که بر اساس نتایج مطالعات مشخص شده است، نقش پسته در کاهش سطح قند خون می باشد. همچنین وجود آنتی اکسیدان ها، ترکیبات فنولی و کاروتنوئیدها در پسته می تواند در کنترل قند خون موثر باشد.

علاوه بر این، نتایج تحقیقات انجام شده نشان داده است که مصرف پسته می تواند خطرات مرتبط با دیابت را کاهش دهد.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تگ ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فواید پسته برای دیابتی ها

فهرست مطالب

شاید شما هم بپسندید.

دیدگاهتان را بنویسید

محصول مورد نظرتان را جستجو کنید.