mohammad sima
معرفی انواع سوهان قم

معرفی انواع سوهان قم

سوهان قم به دلیل تنوع بالایی که دارد حق انتخاب زیادی را به مصرف کننده خود می دهد، لذا برای انتخاب دقیق و آگاهانه لازم است مقاله معرفی انواع سوهان قم را مطالعه کرده تا بتوانید انتخاب مناسب تری داشته باشید.

 

انواع سوهان

  • سوهان کنجدی

سوهان کنجدی از انواع پر کالری سوهان‌ ها می باشد و سوهان کنجدی یکی از شیرینی‌ های مقوی و انرژی‌ زا می‌باشد که علاوه بر دانه پرخاصیت کنجد، مواد مغذی و مفید دیگری مثل عسل و چهار مغز هم در ترکیب آن دیده می‌شود و می‌تواند یک میان وعده غنی و پر کالری باشد.

این نوع از شیرینی آنچنان خشک و شکننده نیست و می‌توان به راحتی آن را استفاده کرد؛ هر چند که ضخامت آن در برندهای مختلف متفاوت است.

 

  • سوهان لقمه‌ای

سوهان لقمه از محبوب ترین، مرغوب ترین و تردترین انواع سوهان است و نامگذاری اش به دلیل شکل لقمه مانند آن هست که داخل آن با مغز پسته پر شده است. رویه ترد و نازک این شیرینی نسبت به شکل رایج سوهان، باعث شده است که طعم آن لذت بخش تر شود.

 

  • سوهان عسلی

این نوع سوهان به صورت لقمه‌ای و با استفاده از مغزهای مختلف تهیه می‌شود. از این نوع به عنوان نبات آجیلی در پذیرایی‌ها و اعیاد استفاده می‌شود که بسیار پرطرفدار و خوش ذائقه می‌باشد.

 

  • سوهان گزی

نوع دیگری از این شیرینی، سوهان گزی است. سوهان گزی از جمله جدیدترین و خوشمزه‌ترین انواع این شیرینی سنتی است که ترکیبی از سوهان قم و گز اصفهان است.

 

  • دسر سوهان

از جمله لذیذترین دسرهای سنتی است که همانند حلوا و مسقطی دارای بافتی نرم است و به نسبت سوهان که سفت و شکننده است و ظاهری به شدت متفاوت‌تر دارد.

 

  • سوهان گل نازک

از انواع شناخته‌شده‌ترین و با قدمت‌ترین‌های این شیرینی به حساب می‌آید. در تهیه این نوع علاوه بر آرد گندم، شکر، روغن و سایر مواد ثابت سوهان‌ها، از مالت گندم، گلاب و روغن حیوانی استفاده می‌شود.

برای پخت این نوع قدیمی سوهان، همچنان از یک روش سنتی تبعیت می‌شود با قالب‌های غنچه‌گیر و بصورت دستی پخت می‌گردد.

 

  • سوهان باقلوایی

سوهان باقلوایی به دلیل ظاهر لوزی شکل و شباهت ظاهری اش به باقلوا؛ به این نام معروف است. ضخامت این سوهان به مانند ضخامت سوهان گل است و روی آن به طور کامل با خلال پسته و بادام تزئین شده است.

این مدل از شیرینی به دلیل سایز کوچک و مناسب می تواند در مهمانی ها گزینه مناسبی باشد.

 

  • سوهان حبه ای

یکی دیگر از انواع شیرینی، سوهان حبه ای خوش طعم و لذیذ  است. شکل آن شبیه حبه قند است و به راحتی می توان همراه چای در کنار اعضای خانواده به عنوان عصرانه  نوش جان کرد.

 

  • سوهان حلوایی

این خوراکی چیزی بینابین سوهان گل و دسر سوهان است. مانند دیگر موارد، آرد گندم، زعفران، جوانه گندم، روغن حیوانی، گلاب و مغزیجات پسته و بادام، مواد اولیه این شیرینی را شامل می‌شود.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تگ ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

انواع سوهان قم

فهرست مطالب

شاید شما هم بپسندید.

دیدگاهتان را بنویسید

محصول مورد نظرتان را جستجو کنید.