mohammad sima
mohammad sima

با سوهان محمد سیما آشنا شوید.

سوهان محمد سیما با نیم قرن تجربه در زمینه تولید سوهان، فعالیت داشته و با مدیریت جناب محمد زمردی به همراه برادران مجموعه ای بزرگ را تشکیل داده و قادر به برند سازی در صنعت سوهان شده و در طی سال ها تلاش و تجربه، شعبه های فروش خود را گسترش داده که در ابتدا کارخانه محمد سیما واقع در خیابان توحید (نیروگاه) و سپس فروشگاه میثم، جمکران و مجتمع تفریحی – گردشگری مهتاب و همچنین شعبه تهران را به مجموعه خود اضافه کرد.

باشد که این برند هر روزموفق تر و با برداشتن گام های بلند تر و افتتاح شعب دیگر در تمامی این مرز و بوم بدرخشد و نامی ماندگار در ذهن ها و لبخندی شیرین را برای شما هموطنان به ارمغان آورد.

افزودن چربی به سوهان، کالری آن را افزایش می دهد و بر قابلیت جویدن، طعم، بو، مزه و مدت زمان ماندگاری محصول می افزاید.

البته در میان چربی ها کره طعمی چشمگیرتر دارد و هنگام پخت به همراه هل و شکر طعم تافی مانندی را به سوهان می دهد، اما فراموش نکنید که کره کلسترول، تری گلیسیرید وهمچنین وزن شما را افزایش می دهد.

 شکر نیز در صنایع پخت سوهان به منظور شیرین کردن، بهبود رنگ و از همه مهم تر به عنوان نگهدارنده افزوده می شود و تخم مرغ هم به دلیل دارا بودن پروتئین، چربی و قسمت عمده ای از ویتامین ها، ارزش غذایی محصول را افزایش داده و منجر به تردی و تازگی محصول می شود.

 با توجه به اهمیت رنگ و طعم در سوهان استفاده از زعفران در این محصول سنتی ضروری به نظر می رسد.

با توجه به مواد اولیه مصرفی در تولید سوهان که حاوی پروتئین – کربوهیدرات و ویتامین های A و E و انواع B و لستین، اسید آمینه و اسیدهای چرب قابل جذب و سوخت کلسترول روغن و تسهیل در هضم غذا و انرژی زایی فراوان (که به ازای هر 100 گرم 572.9 کیلوکالری انرژی آزاد می گردد) و فلوریکرویی پایین (به جهت Wa پایین و قالب بودن چربی بر آب و دمای بالا در هنگام پخت و مدت ماندگاری بالا) حائز اهمیت می باشد.

 این محصول به سبب دارا بودن جوانه گندم، پروتئین فراوانی دارد و منبع فوق العاده ای از ویتامین ها و مواد معدنی بویژه ویتامین های گروه B و E وC می باشد.

علاوه بر این دارای عناصر فسفر، کلسیم و منیزیم می باشد بنابراین عمده خاصیت سوهان در جوانه گندم آن نهفته است.

در طب قدیم از جوانه گندم برای جلوگیری از پوکی استخوان، از بین بردن عفونت در خون و رشد و نمو کودکان و تقویت بدن خانم ها بعد از زایمان استفاده می شده است و به عنوان آرام بخش اعصاب و روان استفاده شده است.

جوانه گندم موجود در این محصول به دلیل داشتن قندهای طبیعی سبب ذخیره سازی انرژی در ماهیچه ها شده و باعث بهبود عملکرد عضلانی و جلوگیری از خستگی و بی حالی می شود.

برای تهیه سوهان از کره یا روغن های گیاهی استفاده می شود.

سوهان محمد سیما، پذیرای شما عزیزان در تمامی شعب خود در سرتاسر کشور است.

محصول مورد نظرتان را جستجو کنید.